Bilgi Hattı! 0 (216) 348 03 72

Email! info@bnish.com

WHAT WE ACTUALLY DO?

MEDICALIST SERVICES

  • Home
  • LAZERLİ SAÇ TEDAVİSİ
Bnish Hair Wellness

LAZERLİ SAÇ TEDAVİSİ

Saç Lazeri, zayıf kıl köklerini güçlendirerek saç dökülmesini durduran, yeni saç gelişimine yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Saç lazeri incelmiş saçlarınızı kalınlaştırarak, kıl köklerine odaklanıp ölmeye yakın saç köklerinizi canlandırır ve sertleştirir.

Saçlarınızın daha canlı, daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar.

Hastaya, haftada 1 kez 25-30 dakika olmak üzere konforlu bir ortamda tedavi protokolü uygulanır. Kozmetik lazer uygulaması hem erkeklerde hem kadınlarda kullanım için uygundur ve yan etkisi bulunmamaktadır.

Bu tedavi sırasında iğnelerle işlem yapılmaz. Ağrısız ve acısız olan Saç Lazer Tedavisi, PRP (Platelet Rich Plasma) ve Mezoterapi ile birlikte uygulandığında, tedavinin başarısının arttığı gözlemlenmiştir.

Kimler Saç Lazer Tedavisini Yaptırabilir?

Saçlarında incelme, dökülme gözlenen  tüm kadın ve erkeklerde saç lazer tedavisi uygulanabilir. Doktor konsültasyonu sonrasında izlenecek tedavi protokolü düzenlenir.

Uygulamadan Sonra Ne Zaman Sonuç Alırım?

Tedavinin 3. Haftası itibariyle uygulanan tedavi olumlu sonuçlar gözlemlenir ve 8. – 10. Hafta arasında sonuç vermeye başlar.

Tedavi Protokolü: 10 seans haftada 1 kez, 25-30 dakika uygulama önerilir.
Etki Mekanizması: FDA Onaylı Hair Laser Therapy, soğuk lazer teknolojisi ile hücre düzeyinde mitokondri üzerinden etki eder; hücre içi solunumu hızlandırır, ATP sentezini aktive eder, kanlanmayı ve oksijenlenmeyi artırarak saç foliküllerini besler. Kollajen sentezini tetikler, trombositleri aktive eder ve büyüme faktör sentezini artırır. Hücrelerin bu döngüsünde açığa çıkan oksidatif stresi baskılayarak hücrenin yenilenmesini destekler.