Bilgi Hattı! 0 (216) 348 03 72

Email! info@bnish.com

Bnish Hair Wellness

PRP UYGULAMASI

Bnish Hair Wellness

PRP UYGULAMASI

Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltılması olan PRP kendi kanımızdan elde edilen bir çeşit biyolojik ilaç anlamına gelir.

Bu tedavi yönteminde; Plateletten zengin plazma sıvısı trombosit kaynaklı otolog proteinler ile karıştırılarak saçların seyrekleştiği bölgeye uygulanır.
PRP tedavisi için 10 cc kadar kan alınması gerekir. Kan alındıktan sonra 45 dakikalık bir laboratuvar çalışması ile trombositler ayrıştırılır. Trombositler doku tamirinde önemli rol oynayan doku enzimleri ve besleyici faktörler içerir. Saçlı deriye uygulandığında saç kökü üzerinde gençleştirici ve canlandırıcı bir etki yaratırlar. Bu etki işlemden sonra 3 hafta ile 3 ay sonrasında maksimum oranda hissedilir.
Hastanın kendi kanından elde edilen sıvının kullanılması bulaşıcı hastalık ve alerji risklerini ortadan kaldırmaktadır. Uygulanacak bölgenin türü ve büyüklüğüne göre seans ihtiyacı belirlenir. Ortalama PRP tedavisi 3 ile 6 seans arası değişmektedir. Sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için tedavi yılda bir kez mutlaka tekrarlanmalıdır.
PRP tedavisi sebebi her ne olursa olsun, seyrekleşmiş ancak tamamen dökülmemiş saç problemi olan erkek ya da kadınlara uygulanabilir. Medikal literatürde ALOPECIA AREATA adı altında geçen bölgesel saç dökülmesi hastalığında da tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.
Uygulama için Transmed Klinik’te bir saate ihtiyaç vardır. Sonrasında gündelik hayatınıza ve normal iş temponuza dönebilirsiniz.
PRP Tedavisi medikal literatürde kabul görmüş FDA onaylı uygulamalara ve Bnish AR&GE ekibinin yaptığı gözlem sonuçlarına dayanır. Deneysellik içermez, tamamen güvenilirdir. Uluslararası Saç Cerrahi Birliği (ISHRS) yayınladığı bilimsel çalışmalar ile Saç Ekimi’nde PRP Tedavisi’nin güvenli oluşunu ve olumlu sonuçlarını bildirmiştir.