Saç Ekimi Nedir?
Saç ekimi, kisinin saç kaybinin arttigi ve geriye dönüsünün olmadigi durumlarda basvurulan, ülkemizde de uzun yilardir yapilmakta olan bir operasyondur. En eski ve güvenilir yöntemlerden biri olan FUT (follicular unit transfer) teknigi, doksanli yillarin basindan bu yana kullanilmaktadir. Bu klasik yöntemin yani sira ilk olarak Amerika’da kullanilan ve sonrasinda diger ülkelerde de yayginlasan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) teknigi artik en çok tercih edilen yöntemler arasindadir.
FUE Teknigi
2000’li yillarin basinda uygulanmaya baslanan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) teknigi cerrahi bir girisim olmadigi için daha çok tercih edilir. Lokal anesteziyle uygulanir, sonuçlar dogal ve kesindir. Saç kök hücreleri FUT tekniginde oldugu gibi blok halinde degil tek tek alinir ve nakledilir. Genetik saç dökülmesi olan hastalar dahi FUE yöntemi sonrasi ileriye dönük bir sorunla karsilasmaz. FUE yöntemi uygulandiktan sonra yaklasik iki üç ay gibi bir sürede sonuç alinabilir. Saç alinan bölgede kesi ve dikis islemi olmaz. Ekilen saçlar birinci ayin sonunda genellikle dökülür. Saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çikmaya ve uzamaya baslar. 6. ayda göz dolduracak kadar gelisir. 1 – 1.5 yil içinde ise mükemmel sonuçlara ulasir. FUE teknigi ile artik vücudun diger bölgelerindeki kil kökleri de kafaya nakledilebilmektedir.
FUT Teknigi
FUT ( Follicular Unit Transfer) tekniginde güçlü saç köklerine sahip ense / iki kulak arasindaki verici bölgeden saçlar bir serit halinde çikarilir. Operasyon sirasinda büyük ölçüde genel anestezi tercih edilir. FUE teknigine göre islem daha kisa sürede gerçeklesir. Serit alinan kisim dikilerek kapatilir. FUT teknigi ile yapilan operasyon sonrasi ameliyat izi kalir. Yüzde yüz sonuç garantisi yoktur.
CONTACT US

WHATSAPP

+90 553 069 1826